607 543 141

ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Mokotów

Pon-Pt. 6:30 18:00     przedszkole po Angielsku EN przedszkole po Angielsku IT

Życzenia dla rodziców

wt., 12/22/2020 - 18:40

Drodzy Rodzice / Opiekunowie!

Grudzień to czas wypełniony magią oczekiwania na cud pojawienia się na świecie Bożej Dzieciny. Każdemu z nas kojarzy się z czymś innym – z zapachem pomarańczy i cynamonu, kolorowymi bombkami i światełkami na choince, smakiem makowca... To kolory, smaki, zapachy, które zbieramy i pamiętamy przez całe życie. To także czas, kiedy jesteśmy zabiegani, zajęci świątecznymi  porządkami i zakupami. Warto na chwilę się zatrzymać i znaleźć chwilę na wspólną modlitwę. Rozmawiajmy o tradycjach czy świątecznym stole. Warto włączyć dzieci w przygotowania do świąt, takie jak robienie porządków, wykonywanie dekoracji świątecznych oraz przygotowywanie posiłków. To wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, kształtowania samodzielności i przekazywania tradycji. Te chwile zostaną w ich pamięci na zawsze.

Co w tym czasie działo się w przedszkolu?

Grudzień    zaczęliśmy    od    akcji    charytatywnej     „Serduszko     na     choinkę” w która to cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy około 100 kg odzieży oraz przekazaliśmy 20 paczek świątecznych dla potrzebujących.

07 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. Odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszyscy razem przepięknie zaśpiewaliśmy piosenkę dla Naszego gościa, za co zostaliśmy nagrodzeni. Mikołaj wręczył nam przepiękne prezenty.

I  tak  wielkimi  krokami  zaczęliśmy  się  zbliżać  do  świąt  Bożego  Narodzenia.   Był to czas, kiedy intensywnie zajęliśmy się przygotowaniami do tego wydarzenia. Słuchaliśmy opowieści wigilijnych. Zaczęliśmy również przygotowania niespodzianek dla Naszych najbliższych na kiermasz Bożonarodzeniowy. Wykonaliśmy bałwanki, choinki, stroiki, łańcuchy. Rozwijaliśmy swoją kreatywność i zdolności manualne podczas przygotowania ozdób choinkowych. Najbardziej napracowaliśmy się w czasie robienia papierowego łańcucha. Chcieliśmy, żeby był bardzo, bardzo długi...

W tym roku rodzice nie mogli nam towarzyszyć.

Na początku miesiąca nasze Panie zaczęły nas przygotowywać do Jasełek. Przydzieliły nam role i zaczęliśmy się uczyć kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Ostatnie Tygodnie były dla nas bardzo ciężkie. Codzienne  próby były wyczerpujące, ale była to dla nas ogromna radość i nauka nowych doświadczeń.  Niektórzy  z  nas   odkryli   talent   aktorski   inni   dowiedzieli   się,  że mikrofon to ich najlepszy przyjaciel. Każdy z nas doświadczył czegoś nowego – wyjątkowego. W końcu nadszedł czas JASEŁEK. Przepięknie ubrani w kostiumy

zaczęliśmy występ dla naszych rodziców. W tym roku trochę inaczej, bo rodzice oglądali wydarzenie on-line. Byliśmy mile zaskoczeni gdy w spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób.

Po zakończeniu wydarzenia czekała na nas słodka niespodzianka oraz paczki świąteczne które zabraliśmy do domu. Było to dla  nas  ogromne  zaskoczenie.  Pani Dyrektor rozdała nam prezenty a my pięknie pozowaliśmy do zdjęcia.

Tego  samego  dnia,  po  Jasełkach   odbył   się   kiermasz   Bożonarodzeniowy.  Nasi rodzice i dziadkowie mogli wykupić nasze dekoracje, przekazując dobrowolny datek na rzecz DOMU DZIECKA SEMERIA BAVAN W INDIACH prowadzonego przez Ojców Barnabitów.  Zebraliśmy mnóstwo pieniędzy wszystkie zostaną przesłane  do naszych kolegów z Indii. Może kiedyś uda nam się z nimi spotkać – BARDZO BYŚMY CHCIELI.

Przed świętami czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, rozwijaliśmy nasze umiejętności kulinarne ozdabiając pierniczki.

Tuż przed samymi świętami rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce i we Włoszech. Dzięki temu, że poznawaliśmy różne świąteczne zwyczaje, uczyliśmy się otwartości i wrażliwości. Była to również doskonała okazja do dzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi z obchodami świąt w naszych domach. Czekając na pierwszą gwiazdkę, rozmawialiśmy o niespodziewanym gościu, dla którego warto przygotować dodatkowe nakrycie. Lubicie śpiewać kolędy? My bardzo, dlatego w przedszkolu nie zabrakło czasu na wspólne kolędowanie. Oczekiwanie na święta było dla nas niezapomnianym czasem, pełnym ciepła i rodzinnej atmosfery, wypełnionym zapachami, smakami, kolorami... – czasem, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Co nasz czeka w Nowym Roku – TEGO NIE WIEMY – ale jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

Pobierz życzenia w PDF