607 543 141

ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Mokotów

Pon-Pt. 6:30 18:00     przedszkole po Angielsku EN przedszkole po Angielsku IT

Pieczenie pierniczków

wt., 12/22/2020 - 18:32

Pieczenie pierniczków

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci z grup BIEDRONKI i MOTYLKI piekły dziś świąteczne pierniki. Siostra Rossamma  zapoznała dzieci ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały przez dzieci dokładnie wymieszane, zagniecione i rozwałkowane ciasto, a na końcu wycięte za pomocą foremek pierniczki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek. Na tym nie koniec. Kolejnym etapem było ozdabianie pieników za pomocą lukru, cukiereczków i posypek. Po upieczeniu była oczywiście degustacja Pierniczki były pyszne. Swoimi wypiekamy pochwalimy się rodzicom.

Chcecie znać przepis - zapraszamy do pobrania