ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00     przedszkole po Angielsku EN

Matka Boża Ojców Barnabitów

Obraz Matki Bożej Opatrzności, jest czczony od wieków w Rzymie w kościele ojców barnabitów pod wezwaniem św. Karola „ai Catinari”.

Pod obrazem został umieszczony napis Mater Divinae Providentiae – Matka Bożej Opatrzności. Tytuł ten wybrano być może dlatego, że duchowni synowie i córki św. Antoniego Marii Zaccarii – ojcowie barnabici, siostry anielanki oraz siostry Córki Bożej Opatrzności– tymi słowami zwracali się w modlitwach do Najświętszej Maryi Panny.

Najświętsza Maryja Panna w ikonie matki Bożej Opatrzności przemierzała drogi świata razem ze swoimi dziećmi od Ziemi Ognistej do Kanady, od stepów argentyńskich do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, od puszcz Amazonii do Afganistanu, od Afryki do Europy.

Matka Bożej Opatrzności pozostawiła głęboki ślad w historii ojców barnabitów i sióstr Córek Bożej Opatrzności. Jej cicha i dyskretna obecność jest nieodłącznym elementem dziejów Zgromadzenia.
  • Prowadzimy zapisy na rok szkolny 2019/20, zapraszamy dzieci w wieku od 1,5 do 4 lat | 23.04 - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - zajęcia edukacyjne dla dzieci ze wszystkich grup. | 24.04 - dzieci z grupy Biedronki i Delfinki pojadą na warsztaty do  Muzeum Drukarstwa pt.,,Drewniane, ołowiane- literki zaczarowane”;  wyjazd autokarem o godz. 9.00 | 30.04 - przedstawienie teatralne ,,Król bocian"; wszystkie grupy, godz. 9.15