ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00     przedszkole po Angielsku EN

Posiłki

Wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu przez kucharki pracujące w przedszkolu. Dania oferowane w przedszkolnej kuchni są smaczne, pożywne i tak zbilansowane, aby były jak najlepiej dostosowane do potrzeb naszych najmłodszych. Dzieci otrzymują różnorodne dania, które są zawsze świeże i właściwe przygotowane. Przedszkole uwzględnia również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice mają codziennie wgląd do aktualnego jadłospisu. W czasie posiłków dzieci mają zawsze możliwość poproszenia o dokładkę, a także nieograniczony dostęp do wody i innych napojów podawanych w czasie jedzenia. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, pomagają przy jedzeniu i dbają o przestrzeganie zasad dobrego zachowania się przy stole.

W ciągu dnia przedszkole zapewnia dzieciom 5 posiłków:

Śniadanie:
8.30 – 9.00 - wszystkie grupy

Drugie śniadanie:
10.00 – 10.30 - wszystkie grupy

Obiad:
11.45 – 12.15 - Misie
12.30 – 13.00 - Bierdonki i Delfiny

Podwieczorek:
15.30 – 15.50 - wszystkie grupy

Drugi podwieczorek:
17.30 - wszystkie grupy

Śniadanie

Drugie śniadanie

Obiad

Podwieczorek I

Podwieczorek II

09.12.2019

Muesli na mleku, pieczywo mieszane z masłem, pasta serowa z szynką i szczypiorkiem, pomidor,  herbatka z cytryną (1,7)

Pomarańcza

/jabłko

Rosół z makaronem, kotlet sojowy, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, pomidora i kukurydzy, kompot owocowy (1,3,9)

Grahamka z masełkiem, filet wędzony z indyka, ogórek świeży, herbatka malinowa (1,7)

Jogurt naturalny z miodem, jabłuszko, herbatka miętowa (7)

10.12.2019

Płatki jęczmienne z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka babuni, papryka, herbatka z cytryną (1,7)

Banan/ jabłko

Kapuśniak z ziemniakami, pieczeń rzymska w sosie pomidorowym, kasza kuskus, surówka z ogórka kiszonego z jabłuszkiem i cebulką, kompot owocowy (1,3,9)

Budyń śmietankowy z sosem malinowym, winogrona, herbatka miętowa (1,7)

Chlebek razowy z masełkiem, kiełbaska żywiecka, pomidor, sok jabłkowy (1,7)

11.12.2019

Kasza manna na mleku, pieczywo mieszane z masłem, kiełbaska szynkowa, pomidor, herbatka z dzikiej róży (1,7)

Melon/jabłko

Zupa szczawiowa z jajkiem, schab pieczony, ziemniaczki, mizeria, kompot owocowy  (1,3,9)

Bułeczka dyniowa z masełkiem, szynka drobiowa, sałata, papryka, herbatka z dzikiej róży (1,7)

Serek Bieluch z brzoskwinką, bułeczka z masełkiem, herbatka z dzikiej róży (1,7)

12.12.2019

Ryż  na mleku, pieczywo mieszane z masełkiem, polędwica sopocka, rzodkiewka, sałata, herbatka z cytryną (1,7)

Kiwi/ jabłko

Zupa kalafiorowa, sztuka mięsa w sosie chrzanowym, kasza bulgur, surówka z marchewki i jabłuszka, kompot owocowy (1,9)

p. 427; pAS - Wafle przekładane powidłami, mandarynka, herbatka z melisy (1,7)

pAS-Bułeczka orkiszowa z masełkiem, serek żółty, ogórek świeży (1,7)

13.12.2019

Płatki kukurydziane z mlekiem, pieczywo mieszane z masełkiem, jajko na twardo z sosem majonezowo-jogurtowym ze szczypiorkiem, papryka, herbatka z cytryną (1,3,7)

Gruszka / jabłko

Zupa koperkowa z ryżem, makaron z serem i sosem truskawkowym, marchewka do chrupania, kompot owocowy (1,9)

Chlebek chrupki z masełkiem i pastą rybną ze szczypiorkiem, ogórek kiszony, herbatka lipowa (1,3,4,7)

Actimel, banan, chrupki kukurydziane (1,7)

SUBSTANCJE ZAWIERAJĄCE ALERGENY: 1. Zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich szczepy hubrydowe) i produkty pochodne 2. Skorupiaki i produkty pochodne 3. Jajka i produkty pochodne 4. Ryby i produkty pochodne 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne 6. Soja i produkty pochodne 7. Mleko i produkty pochodne 8. Orzechy tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), nerkowce (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoiesis/Wangenh/K.Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia exelsa), pistacje (Pistacia vera), orzechy makadamie lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) i produkty pochodne 9. Seler zwyczajny i produkty pochodne 10. Gorczyca i produkty pochodne 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne 12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2 13. Łubin i produkty pochodne 14. Mięczaki i produkty pochodne

• Zapisy do żłobka i przedszkola na rok szkolny 2019/2020 jeszcze trwają. Ostatnie wolne miejsca, zapraszamy!  | 2.12 -Akcja „Serduszko na choinkę” – zbiórka artykułów spożywczych, kosmetycznych i zabawek przeznaczonych dla podopiecznych Domu Chleba | Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców 12.12 na godz. 15.30 na  Jasełka i Wieczerzę Wigilijną oraz Kiermasz świąteczny Bożonarodzeniowy.  | 13.12 o godz. 9.00 dzieci ze wszystkich grup obejrzą przedstawienie teatralne pt. ,,Świąteczna nauczka".