ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Zajęcia dodatkowo płatne

przedszkole wialnów jazda konnaJazda konna - „Akademia Kucania”:  Michał  Siejka

Sam kontakt z ciepłem ciała konia wzbudza wiele pozytywnych emocji i stymuluje układ nerwowy. Płynność chodu doskonale uspokaja i wycisza dzieci z dużym temperamentem.

Dzieci ciche i zamknięte w sobie, nawiązując kontakt ze zwierzakiem otwierają się i ożywiają. Dlatego przebieg zajęć dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Przejażdżki na grzbiecie kuca świetnie wyrabiają poczucie równowagi, stabilności, koordynację ruchów i jednocześnie dają poczucie samodzielności i wiary we własne możliwości.

Podczas jazdy ruch konia powoduje:

• poprawę oraz kształtowanie prawidłowego wzorca ruchowego chodu,
  • przeciwdziałanie przykurczom mięśni i ograniczeniom ruchomości w stawach,
  • korygowanie wad postawy i przywrócenie symetrii postawy ciała,
  • normalizację napięcia mięśniowego - stymuluje układ nerwowy,
  • zmniejszenie zaburzeń równowagi,
  • poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • wzrost wydolności fizycznej,
  • relaksację,
  • wyciszenie,
  • obniżenie ewentualnej pobudliwości ruchowej.

Praca ciała konia plus odpowiednie ułożenie ciała dziecka stymuluje układ nerwowy, który warunkuje prawidłowy rozwój psycho-ruchowy.

• 20.02 zajęcia biblioteczne w bibliotece przy ul. Radosnej - grupa Delfiny | 26.02 - Dzień Dinozaura lekcja muzealna w Muzeum Ewolucji IP PAN - grupa Biedronki i Delfiny | 27.02 godz. 10.00 - Bajkowy Bal Karnawałowy - wszystkie grupy | 28.02 - warsztaty kulinarne w grupie Biedronki i Delfinki ,,Historia pączkiem się toczy..."