ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00     przedszkole po Angielsku EN

Historia

Zgromadzenie ma charakter międzynarodowy. W ciągu dwóch pierwszych wieków swojego istnienia ojcowie barnabici rozwinęli działalność na terenach europejskich znajdujących się pod wpływami protestantyzmu. Było to apostolstwo, które spełniać mogli ludzie o odpowiednim przygotowaniu religijnym i kulturalnym.
Do Francji sprowadził ich król Henryk IV (1589), natomiast do Austrii – cesarz Ferdynand II (1626). Zgromadzenie położyło również duże zasługi w obronie katolicyzmu na Morawach i na Śląsku (1653-1660)oraz utworzyło placówkę misyjną w dzisiejszej Birmie (1721).
Ojcowie misjonarze zapisali wspaniałe stronice w historii działalności misyjnej Kościoła katolickiego także w Chinach. W ubiegłym stuleciu dotarli do: Belgii, Brazylii, Afganistanu, Chile, Argentyny, Zairu, Ruandy, USA, Kanady, Hiszpanii, Szwajcarii, Filipin, Polski, Meksyku, a wreszcie ostatnio do Indii.

Dzięki pozwoleniu kanonicznemu ks. Józefa kard. Glempa, Prymasa Polski, w roku 1995 zostałautworzona w Warszawie przy Trakcie Królewskim i powierzona im Parafia pw. św. Antoniego Marii Zaccarii, w której mogą realizować swoje zadania apostolskie.
Wspólnota barnabitów prowadzi również w Warszawie Centrum Kulturalne zajmujące się organizowaniem kształcenia i dokształcania pracowników na potrzeby administracji samorządowej oraz publicznej.
Pamiętając o tym, że św. Antoni Maria Zaccaria – założyciel Zgromadzenia był lekarzem, a przez papieża Pawła VI został ogłoszony patronem lekarzy, pod auspicjami barnabitów powstałai działała w Warszawie Katolicka Specjalistyczna Lecznica św. Pawła.
  • Prowadzimy zapisy na rok szkolny 2019/20, zapraszamy dzieci w wieku od 1,5 do 4 lat | 23.04 - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - zajęcia edukacyjne dla dzieci ze wszystkich grup. | 24.04 - dzieci z grupy Biedronki i Delfinki pojadą na warsztaty do  Muzeum Drukarstwa pt.,,Drewniane, ołowiane- literki zaczarowane”;  wyjazd autokarem o godz. 9.00 | 30.04 - przedstawienie teatralne ,,Król bocian"; wszystkie grupy, godz. 9.15